pondělí 23. dubna 2018

Pondělní pičifuk pana Jiřího


Dnes ráno si připadám jako něco, co přinesla kočka z nočního lovu. Odulý ksicht, černé kruhy pod očima a po vysmrkání nacházím na kapesníku sliz, co efektně ladí s mým žlutozeleným tričkem. Nenávidím zánět dutin. Připadá mi, že pod mázdrou mrtvolného hnisu se nachází i celý můj mozek. Jako zombie piju kafe pravděpodobně se zkyslým mlékem z minulého týdne, a kdybyste mi ke snídani naservírovali fermentovanou žraločí hlavu zakopanou na dva roky pod zem, pozřu ji se stejně tupým oddaným výrazem. Vzhledem k tomu, že jsem ztratila čich, chuť i hlad, bude asi stejně lepší přejít na instantní Modafen.

Aby toho nebylo na pondělní ráno málo, přišel nám dnes ráno šéf ukázat svůj nový úlovek z náboru. Jak už víte díky Jarmilce, šéf stále loví nový lidi v temných vodách, ale dnes ráno předčil všechna naše očekávání. Zřejmě narazil na grant podporující kariéru lidí, co se po několika neúspěšných pokusech o úmrtí vrací z hospicu zpátky do zaměstnání, nebo za mlada okrádal staroušky v metru a teď se snaží vylepšit si karmu. Náš tým složený ze dvou mladých, ale už nyní zcela beznadějných programátorů, důstojníka Star wars, misantropa, oběti plastické operace a nafouklé hlavy přetékající zeleným slizem od května doplní pan Jiří.

Jarmila si na záchodě dopumpovala výstřih, protože bez ohledu na to, že Jiří možná ještě pořád jezdí do práce drožkou, nebo úzkokolejkou, jak je zvyklý z mládí, nic nemění na tom, že je mužem, což ho v Jarmilčině žebříčku raketově odpálilo nejmíň o tři příčky oblíbenosti přede mnou.

Pavel si před vzácným hostem jako obvykle nekorektně odříhl doušek ze své ranní Pepsi, dnes s pondělní extra porcí znechucení a Důstojník se mi v kuchyňce svěřil s domněnkou, že jde o inkarnaci Maz Kanaty.

Já jsem si bublavě odsmrkla a doufala, že si moje slzavé opuchlé oči pan Jiří nevezme osobně. K této interpretaci naštěstí nedošlo, ale myslím, že do budoucna jeho stůl ozdobí kromě muškátů a léků na prostatu i lahvička dezinfekčního gelu. Zbytek týmu se dosud nepodařilo vyrvat z náručí divokého víkendu.

Šéf pod tlakem studu za své dosavadní nepovzbudivé výsledky personálního managementu Jiřího představil jednou nerozvitou větou a vysmahnul na meeting. Někdy mívám podezření, že nás jednou všechny prodá do cirkusu jako vzácnou soukromou sbírku. Ani mu s námi nepopřál hodně štěstí. Tomu říkám empatické uvedení do pracovního procesu. Na místě Jiřího bych se vsákla do koberce, nebo ztuhla a křečovitě se usmívala, dokud by mi nezačalo tikat oční víčko. Jiří se ale svého dne zhostil s nečekanou odvahou.

„Tak depa je tady ňáký volný místo?“ a zapustil kotvu do prázdné kóje mezi mnou a Jarmilkou.  Bezpečnější by bylo jako bivakovat na hranici Izraele a Palestiny.

„A tyhle pičifuky si děvčátka rozeberte“ odhrnul z našeho znepřáteleného území minerální vodu ve spreji a páchnoucí hyacintový deodorant neomylně na Jarmilčin stůl. 

Tím jednoznačně demonstroval, že se přidal na správnou stranu Síly, protože Jarmilka se ostře vymezila vůči hyacintům, děvčátkům i pičifukům. Vypadá to, že Jiří přes pokročilý věk moc filmů s Hugo Haasem neviděl. 

Vítej ve světě opravdových mužů, Jarmilko. Vítej v kanclu, Jiří. Nevypadalo to, ale chyběl jsi mi tady.

Maz Kanata. Svěží fuk do našeho týmu.


8 komentářů:

 1. Jarmilka neni děvčátko? :-O

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že to už máš k definici děvčátka blíž ty. Neboj se, maličká...

   Vymazat
  2. Já...? ...děvčátko?
   Jarmilka musí bejt velice osobitej hlouček buněk :-D

   Vymazat
  3. Jarmilka není děvčátko, ale má ty zajímavé proporce, uáááá
   Milan ☺

   Vymazat
 2. Svěží fuk? :- ) Takže se neobáváš konfrontací, nevyhýbáš se jim? To jsem zvědavá na to, až přijdou panu Jiřímu na stůl chobotničky! Nebo chcíplej rak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě si myslím, že Jiří chobotničky z druhého patra zvládne levou zadní. A spíš pociťuji netrpělivé očekávání, co přistane na našich stolech (nebo zůstane nedořečené mezi nimi). Kdyby se můj milovaný děda s akordeonem mohl převtělit, jmenoval by se Jiří!

   Vymazat
 3. Inu je zjevné, že k Vám konečně dorazil zdravý dospělý Plzeňák. Jásejte a radujte se, neboť svítá naděje na konec politické korektnosti ve vašem kanclu.
  Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Radujeme, veselíme. Jen tím Plzeňákem bych si nebyla úplně jistá.

   Vymazat