úterý 20. září 2022

Jak jsem naletěla šmejdům

Mám dost špatných charakterových stránek a vy to za ty roky víte. Ale v pár věcech exceluju a patří mezi ně čuch na šmejdy. Fakt, mám to už od mala. Rentgenovým zrakem odhalím falešný bankovky i mámina soukromého učitele francouzštiny, který za pár měsíců vyloupil banku (true story). Hluchoněmí rumunští sirotci z Ípáku přede mnou v panice koktají česky a věštkyně pálí svý ošoupaný karty. Exceluju ve skořápkách a vím, že bych mohla přejít na Temnou stranu síly. Přesto zůstávám na tom správným břehu, abych vás mohla tahat z průšvihů. Díky za respekt, chci si to přidat do životopisu.

Když máte tyhle superschopnosti, můžete si pak v klidu dovolit nečíst všeobecný podmínky na webu. A tím se dostáváme k mému výročí. I Superman občas šlápne do kryptonitu.

Byla to doba, kdy u mě a Ema vrcholila realitní horečka. Hledali jsme volný byty všude možně. Kdybychom měli ty patřičný konexe, tak jsme lezli i do baráků, kde někoho zamordovali nebo se tam každý ráno objevuje krvavej nápis na zrcadle. Neštítili jsme se ničeho, což zavedlo mé virtuální kroky na web s-drazby.cz. Na první pohled to vypadalo jako něco od Seznamu a na druhý pohled se mi tam zalíbil byt nedaleko našeho bývalého bydliště. Za babku.

Pro víc informací byla požadovaná registrace zdarma. Napsala jsem adminovi a do dvou hodin přišel mail s pár dalšími fotkami a výpisem z katastru. Na třetí pohled jsem to zhodnotila jako ztrátu času a zapomněla na ni. Ale s-drazby.cz na mě nezapomněly. Kdesi na konci sáhodlouhého textu všeobecných podmínek to bylo přece jasně napsaný. Za volně dostupné informace k nemovitosti (které si můžete vygooglovat zdarma), si tahle povedená firma účtuje 5.000 Kč.

Fikaně o dva měsíce později, přesně na den mých narozenin, mi do mailu přišla výzva k zaplacení poplatku za služby s-drazby.cz za 5.000 Kč. Zažila jsem ten pocit, kdy se ze smíchu dostanete do tří vteřin do mentálního nastavení německého pilota Luftwaffe na pervitinu. Napsala jsem odpověď, kterou si za rámeček nedají. A z s-drazeb.cz přišla odpověď, že se se mnou kromě o 5.000 budou soudit i o pomluvu a hanobení dobrého jména.

Začala jsem zjišťovat. Zakladatel je Luboš Vavrda z Hradce Králové, na jeho firmu jsou stovky stížností na vase-stiznosti.cz, notoricky ho znají lidé z ČOI i D-testu. Dokonce dnes už má i svou vlastní wiki stránku, kdo z vás na to má? Tenkrát byl ale tenhle šmejd ještě novinka na trhu, a tak jsem mohla jen čekat a kousat si nehty. Aspoň do doby, kdy nás přibylo tolik, že vznikla facebooková stránka jeho fanoušků čítající dnes přes hrůzostrašných 1000 členů. Jenom v nás je nezaplacených 5 mega. Kolik je naopak v celkových tržbách, kdy nedobrovolní "zákazníci" na výhružky soudem neměli žaludek?

Věřím, že všechno v životě má svůj význam. Takže pokud byste čistě náhodou taky uklouzli po kryptonitu, tady máte den v životě šmejda. Všechny podobnosti s reálnými postavami jsou samozřejmě čistě náhodné.

Pondělní ráno mají šmejdi ještě o něco horší než my všichni ostatní. Pan Luboš strávil noc na firemním kanapi, domov je od včerejška v obležení reportérů.  

Celou noc ho navíc budily maily nespokojených zákazníků. Prvním třem se snaží vysvětlit, že e-mail s přílohou pěti volně stažitelných obrázků je za 5.000 ještě za pakatel. Se samoživitelkou a invalidním důchodcem už se ale  srát nebude. Otevře si příručku etického podnikání Zepter a odepíše jim přesně podle šablony Zastrašování_01 velkým písmem a s mnoha vykřičníky, že je bude žalovat. Tak. Luboš pocítí silnou ranní erekci.

Než si stihne udělat dobře, dorazí do práce paní účetní Komárková. Je po masturbaci i po náladě. Na začátku podnikání seděla na recepci dvacetiletá bloncka, bohužel psychicky naprosto nepoužitelná. Nepřátelé z ČOI ji vymyli mozek. Paní Komárkové je šedesát, prsa má na délku třikrát větší a její matka pracovala jako bachařka na Pankráci. Otec se skrývá na neznámém místě v Argentině.

„Brején“ zdraví bodře paní Komárková a otřepává si z deštníku zbytky rajčat a rozbitých vajíček. „Tak nám před vchodem zase demonstrujou. Mám udělat soupisku, koho z nich budeme žalovat, neboto mám vzít rovnou pepřákem?“

Na desátou přichází domluvená návštěva z ČOI. Luboš se vyfintí a naleští zasklené citáty Pabla Escobara v pracovně. Po odchodu znechucených úřednic si na záchodě opakuje všechna ta hřejivá slůvka opovržení a překročené paragrafy obchodního zákoníku. Erekci mu však pokazí plynatost paní Komárkové ve vedlejší kabince.

„Neska sem ňáká nafouklá. Na oběd se mnou rači nepočítejte, ať mi zas nepraskne hemeroid“ odmítá paní Komárková společnost. Luboš si najednou připadá opuštěný celým světem. Naštěstí do kanclu vtrhne chlápek, co prodává elektrický deky.

 „A vy si o mě opravdu myslíte, že si zasloužím trochu toho lidskýho tepla?“ vzlyká pan Luboš v zasedačce v objetí s podomním prodejcem. „Seš férovej chlápek se srdcem na pravým místě“ poplácá ho prodejce po zádech. „Tady na tý smlouvičce si stvrdíme podpisem, že jsme kámoši na celej život. Placáka na to!“

Odpoledne se o zvonek opře ženská z D-testu. „Mám po tátovi jednu plechovku s plynem, co bych mohla hodit do zasedačky“, nabízí paní Komárková se spikleneckým pomrkáváním. Při pohledu na pana Luboše zamotaného v elektrické dece je jí líto, že ho u oběda tak tvrdě odmítla.

Konečně večer. Paní Komárková odešla na lekci sebeobrany pro seniory, zasedačka se útulně zešeřila.

“There are two hundred million idiots, manipulated by a million intelligent men.” osvětluje lampička Lubošův nejoblíbenější citát. Cinkající maily nespokojených zákazníků Luboše příjemně ukolébají ke spánku. Jeden z mnoha mailů obsahuje fakturu na elektrickou deku za 50.000, manuál v čínštině a upozornění, že deka nesmí být zapojená v zásuvce déle než 10 minut. Pozdě. Pan Luboš už doutná.

Na nečtení smluv si postavili byznys s poplatkem 5000 Kč

Černé ovce – registrace s-drazby

https://tenor.com/view/creep-alert-willem-dafoe-creepy-smile-gif-14239564
18 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. A vis, co je na te kulisarne nejhorsi? Ze to jede od roku 2019 dodnes. Smejd, ktery vyuzil prakticky stejne schema, ale v Nemecku, byl odsouzen za trestnou cinnost.

   Vymazat
  2. No jo. Tady se to zřejmě nechává na svépomoci poškozených...

   Vymazat
  3. a svědomí pana Luboše, vždyť mu to jednou přijde líto a polepší se, že jo?!

   Vymazat
  4. Nooo...osobně bych si vsadil spíš na tu svépomoc...

   Vymazat
 2. To je ovšem velmi užitečná superschopnost a všechna čest, že zůstáváš na světlé straně Síly :-) Každopádně je vážně ku podivu, že pan Vávra pořád běhá na svobodě a tahá z lidí peníze, jako by se nechumelilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufejme, že se jednoho dne dočkáme zasloužené vánice:)

   Vymazat
  2. A navíc mu nikdo nemůže přijít na jméno.

   Vymazat
 3. Je kumšt vesele psát o v jádru hodně smutnejch věcech... Myslím, že podvedení by se na takovou hřejivou dečku svému dobrodinci rádi složili :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, klidně i na pobyt v nějakém vyhřátém nápravném zařízení:)

   Vymazat
 4. Tak si spravte náladu, v pátek 23. 9. 2022 je první podzimní den, nejděte do práce, dětem podepište omluvenku a vyražte všichni do menzy Strahov.

  Mají výbornou Anínskou polévku s vejcem. Zaženete všechny chmury a stmelíte rodinu.

  http://agata.suz.cvut.cz/jidelnicky/indexTyden.php?clPodsystem=1

  :-) :-) :-)

  (PS: Nebojte, druhý výběr je hrachová s uzeniniou. Na Anínskou stačí pouze statečně koukat.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pozvánka na anínskou se neodmítá. To není otázkou statečnosti, ale osobní cti. I kdyby zval Luboš!

   Vymazat
 5. Jooo porizeni nemovitosti je v jadru optimisticka zalezitost, takze musi byt vyvazena malou porci negativnich zkusenosti. Nikdo nerikal jak moc malych…

  U nas to byl zazitek s eMkama (znalci vi), kdy prijela byvala ucitelka hlavy rodiny, prezkousela ho ze ze zemepisu a pak nam slavnostne pujcila od domku klic. Uz uz se tesila na provizi, kdyz my, zli a zakerni anti-atlasove, jsme si pozvali stavare na kontrolu strechy. A zjistili ze nekdo v ramci rekonstrukce vyrezal pulku tramu! Takhle: o pohybu tektonickych desek toho moc nevim, ale tady bych se dozvedela dost o pohybu jinych desek. Takze za 5 a dalsi kolo uz bylo stastnejsi!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kreativní rekonstrukce jsou obecně noční můrou všech nových majitelů:) Tak ještě že to skrz tu zdravou nedůvěru dobře dopadlo:)

   Vymazat
 6. Těžký život Luboše Vavrdy.

  OdpovědětVymazat