úterý 26. listopadu 2013

Smrt krásných medvědů


Poněkud kluzký příběh

Chtěla jsem dětem ukázat perpetuum mobile mého mládí: jak z malých gumových medvídků můžou ve sklence vody vypěstovat přes noc obří cukrlátka. Úplné titány Pižmure! Díky mému citu pro slovní hyperbolu strávil Žmur nemalou dobu hledáním dostatečně velké nádrže, kam se medvědi vejdou a nepřerostou z něj jako z květináče. Gumáky jsem umístila na dno nádoby a zalila vodou. „Ráno je sním k snídani“, hladil si Žmur nenasytně pupek. „A tobě a tobě nic nedám“ zabodává ukazovák jmenovitě do mě a Čičman. „Snad to nějak oželíme“ říkám škodolibě, protože si dobře pamatuju, jak chutná vodnatý kus želatiny. 

Ale ráno, milé děti, ráno je nejedl ani Žmur. Nevyrostli, jenom se nacucali a rozpustili v univerzu. Můžete mi vysvětlit, v čem jsou kopyta, kosti a chlupy horší než před třiceti lety?


18:30  Pan a paní Haribo, takový to byl krásný pár

18:45 Pod hladinou

8:15 Klinická smrt – gumoví medvídci v evolučním stádiu améby 

11 komentářů:

 1. Už ani ty medvědi nejsou, co bejvali... kopyta a chlupy podražily, dneska tam melou igelitový pytlíky :D

  OdpovědětVymazat
 2. Někdy v období hysterie z nemoci šílených krav jsem zachytila zprávu, že výrobce přechází z kopyt na agar. Řasa se teda asi rozpouští rychleji než kopyta.

  Catha

  OdpovědětVymazat
 3. Jeste pred deseti lety na vejsce bobtnali - resp. nabobtnali v ty zachodovy mise a zustali s nami asi mesic... byli nesplachnutelni... dodnes nevime, kdo je tam tenkrat hodil...

  OdpovědětVymazat
 4. Quanti: myslela jsem, že jde o tvarované ropné deriváty,ale Catha bude asi pravdě blíž.

  Anonym: ještě dalších deset let a sublimují hned po otevření pytlíku!

  OdpovědětVymazat
 5. v létě nás napadli mravenci, všude vtrhli ... a vynechali jen lahev s ovocným sirupem, je tam něco, co jim nechutná, cukr to asi nebude :(

  OdpovědětVymazat
 6. No tohle!

  Navrhuji vyzkoušet i jiné staré známé experimenty, např. žíhání něčeho nad kahanem a vypalování slivovice (by mohl Sejra); kdoví, jestli se nezměnila celá fyzikální realita. Medvědi jsou třeba první vlaštovka.

  OdpovědětVymazat
 7. ... gravitace snad zatím funguje v souladu s Einsteinem i Newtonem.
  Jak dlouho?!

  OdpovědětVymazat
 8. extláča: na druhou stranu, když jsme ještě chovali potkany, tak zrovna po flašce sirupu se mohli utlouct a ulízat. Ale potkani přežijou i atomovku, takže je možné, že jim radioaktivní substance chutnala po jahodách se šlehačkou...

  Liška: žíhání něčeho nad kahanem by proměnilo v novou realitu, resp. ve spáleniště, spíš naši bytovou situaci;)

  OdpovědětVymazat
 9. asi se fakt něco divného děje, teď jsem se podíval z okna na oblohu a jsou tam dva Měsíce...

  OdpovědětVymazat
 10. lobo: takhle přesně začínala Melancholia, ale dokud se vám na zahradě pod měsíčním světlem neopaluje nahá Kirsten Dunst, ještě není důvod k panice.

  OdpovědětVymazat
 11. Mekbílová
  díky za tento post! Pokus přebírám do svého portfolia, lze na něm názorně demonstrovat, jak vypadá astrální tělo!

  OdpovědětVymazat